Piyasalar

Türkiye, ekonomik değişimi oldukça hızlı yaşayan bir ülke olmasından dolayı piyasa anlamında canlı özelliklere sahiptir. Dolar kuru ve döviz işlemlerinin çok sık yükselişe ve düşüşe geçmesinin sebebi de bu canlı özelliklerdir. Dış politika ile olan ilişki, Türk Lirasının yurtdışında gördüğü değer ve Türkiye’ye gelen turistlerin ülkeye bıraktıkları döviz rakamları piyasayı etkileyen temel nedenlerdir.

Türkiye, ekonomik anlamında sağlam bir temele sahip olduğu için ülke içi kriz gibi problemlerin yaşanması oldukça güçtür. Öyle ki ekonomik çöküşler Türkiye’de çok uzun yıllardır yaşanmamış ve yaşanma ihtimalini bile oluşturmamıştır.

Özellikle son yıllarda dolar ve Euro olarak büyük bir yükselişe geçen Türk piyasası, bu anlamda dış politika ile zararlı ticaretler yapsa da, gün geçtikçe para birimlerinin değer kaybettiği ve Türk Lirasının önem kazandığı da görülmektedir.

Son birkaç yıldır tarihinin en büyük rakamlarını gören altın fiyatları da Türk piyasası açısından oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Türk halkı açısından yatırım amaçlı veya değerli görülen mal varlığı; çeyrek altın tarihinin en yüksek rakamını 2016 yılında görmüş ve rekor kırmıştır. Fiyatı da 215 TL gibi oldukça yüksek bir seviyeye ulaşmıştır.

Piyasalar adına yaşanan tüm durumlara, önemli tüm haberlere ve bu gibi tüm detaylara www.capital.com.tr adresinden anında ulaşabilirsiniz. Ayrıca, sitede bulunan Capital TV sekmesini kullanarak da canlı bir şekilde piyasadaki değişimler takip edilebilir. Canlı borsa olarak adlandırılan ve sermaye piyasası hakkında öğrenilmek istenilen tüm bilgiler de aynı şekilde siteden hızlı bir şekilde takip edilebilir. Türkiye’de piyasanın an be an takip edilen ve tüm gelişmelerin kaçırılmadan yayınlandığı sitelerin başında gelen www.capital.com.tr, sadece piyasayı takip edenler için değil, ekonomiyi merak edip bu konuda bilgi edinmek isteyen kişiler için de oldukça yalın anlatımlı bir sitedir. Borsayı takip ederek ve aktif bir şekilde kullanarak yatırım yapan kişiler için özel olarak yazılar düzenleyen, ülke piyasasının durumunu yorumlayan hatta bu konularda fikirler sunan yazarlara da sitede yer verildiğinden dolayı oldukça öğretici ve takip etmesi zevkli siteler arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Pin It on Pinterest