Oto İle Ekspertiz Bir arada

2015 yılını kaydı tespit edilebilen 5,5 milyon ikinci el araç devri ile kapatan ülkemizde Otoekspertiz nedir bilmeyen kalmasın diyerek yola çıkıyoruz ve otoekspertizi bir kişi zanneden yurdum insanına tane tane nedir bu Otoekspertiz anlatıyoruz!

Karşımıza çıkacak olan ikinci el aracın; ilk kullanıcısından son kullanıcısına kadar araçta zaman içerisinde gerçekleşmiş tüm değişiklik ve müdahaleleri uluslar arası standartlara bağlı kalarak tarafsızlık ve bağımsızlık ilkelerine göre hareket edecek şekilde tespit edilme işlem ve süreçlerinin tümüdür. Otoekspertiz bir kişi değildir. Bir kişinin kim olduğu hangi zamanda hangi sebeple değişiklik yaptığını nasıl kimliğinden ve kayıtlardan tespit ediyorsak, otoekspertiz işlemleri sürecinde aracın doğumundan bugüne kadar yaşadıklarını tarafsız olarak sunan cihaz raporlarına otoekspertiz denir.

Otoekspertiz işlem süreçlerini sırası ile yazmak istersek; yanal kayma testi, fren testi, süspansiyon testi, motor mekanik testi, diagnostic testi, kaporta boya testi, dyna testi işlemlerinin bir bütünüdür. Daha anlaşılır bir dille özetlemek istersek; değişen parça var mı, km ile oynanmış mı, boya yapılmış mı, işlem gören parça var mı, motor gücün ne kadarını tekerlere iletebiliyor, tekerleklerin yol tutuşu ne durumda, kazası var mı, airback patlamış ancak kamufle mi edilmiş gibi pek çok soruya belirli standartlara göre optimize edilmiş cihazlarla yanıt verme, raporlama işlemidir otoekspertiz.

Hepimiz biliyoruz ki ikinci el araç alım satımında, devir işlemleri öncesinde bize gerçekleri tarafsız şekilde söyleyecek olan otoekspertiz raporunu nereden alabileceğimizi soruyorsanız, dikkat edilmesi gereken en önemli konulara değinelim.

Gideceğiniz otoekspertizdeki cihazlar; TÜV, TSE, İSO, CE belgelerine sahip mi? Cihazlarla çalışan teknisyen ve görevliler uzmanlık sertifikasına sahip mi?

Bu iki soruya da evet cevabını verebilen yerler ile tanışmak istiyorsanız www.otoekspertiz.com bu site tam size göre. Otoekspertiz firmaları, otoekspertiz cihazları, bayilik franchise markaları ve mobil otoekspertiz ile ilgili en doğru bilgiler, portföyler burada.

Henüz ülkemizde ikinci el araç satışlarında kapatılması gereken fazlaca boşluk, cin fikirliler tarafından su istimal edilecek fazlaca konu başlığı varken; bu aracın neyi var ne durumda gerçekten duymak isterseniz işte size başvurulacak en güvenilir adres www.otoekspertiz.com.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Pin It on Pinterest