Neden Kuveyt Türk Bankası Kullanmalısınız?

Bankaların kredi kartı aidat ücreti, hesap işletim ücreti, internet bankacalığını kullananların, eft ve havale gönderimlerinde alınan ücretler ve yine internet bankacılığını kullananların usd, euro ve değerli metal alımlarında uygulanan yüksek makas aralıklarından bıkanlar için bu yazıyı yazmak istedim.

Daha önce birçok bankadan hesap açtım ve kredi kartlarını kullandım. Bu bankaların kart aidat ücreti altında talep ettikleri 40-60 tl arasında ücretleri, hesap açmamdan dolayı kimi bankaların 3 ayda bir kimisi ise ayda bir alınan 15 ile 30 tl arasında ücretleri oldukça canımı sıkmaya başlamıştı. Çok sevdiğim bir esnaf abimiz bana Kuveyt Türk Katılım Bankacılığıkullandığını ve kredi kartından aidat ücreti almadığını, eft ve havale gönderim ücreti almadığını ayrıca hesap işletim ücreti almadığını söyledi. Bunları duyan ben hiç dururmuyum. Yıllarca zaten bu ücretleri ödemekten canı yanan ben arabaya atladığım gibi soluğu en yakın Kuveyt Türk bankasında aldım.

Hemen bir müşteri temsilcisine yanaştım. Önce hesabımı açtılar. Kredi kartı talebinde bulundum. Sağ olsunlar ödemelerim düzenli olduğu için hemen verdiler. Kredi kartı limitimi 1000 TL yaptılar. Olsun fazlasına da gerek yoktu zaten benim içinde yeterli olduğundan ek limit istemedim. Ben adınıza kayıtlı fatura var mı? Sorusunu beklerken biz hesap işletim ücreti almıyoruz deyince bir oh çektim yani. Bankamatik kartımı oradan aldım. 5 Dk. içinde basıyorlar. İnternet bankacılığını kullanacağımı belirttim sağ olsunlar onuda oracıkta hallediverdiler.

İnternet bankacığının en çok merak edilen konusu olan alım satımda makas aralığından bahsetmek istiyorum. Kuveyt Türk Katılım Bankacılığında USD alım satım makas aralığı 0,0136 EURO makas aralığı 0,0155, Altın alım satım makasa aralığı 1.03 dür. Bunlar değişebiliyor. Ama genelde bu rakamlardır.  2-3 dk. aralığında kurları güncellerler. Faturalarımı da otomatik ödeme yaptırdım. Artık kafam rahat.

Kart ücreti derdi yok, her yıl hesabımdan farkında olmadan kesilen hesap işletim ücreti alınma derdi yok, eft havale gönderimde para kesme yok. Bir bankadan daha ne istenir ki. Teşekkürler Kuveyt Türk Bankası. İyiki varsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Pin It on Pinterest