Kredi Notunuzu Sorgulayabilirsiniz

KREDİ NOTUNUZU ÖĞRENİN

Parasal anlamda desteğe ihtiyaç duyduğumuz anlar vardır. Bu anlarda ilk akla gelen bankalardan kredi çekmektir. Kendi hitiyaçlarımız ve ekonomik durumumuz doğrultusunda başvuru yoluyla nakit destek alırız. Bir bankadan kredi alabilmek için geçerli olan bazı koşullar vardır: gelir beyannamesi, kefil ya da tapu… Bu belgeleri tamamlamanın yanı sıra bankalar, kredi geçmişinizi inceler.

Bankalar, kredi başvurularını birçok farklı açıdan inceler. Geri ödenebilirliği, kredi miktarı, vade seçeneklerini değerlendirdikten sonra verirler isteğiniz olan miktarı. Ancak bu değerlendirmede önemli olan konu başlıklarından biri de kredi notu. Bu not, kredi başvurusunda bulunan kişinin daha önce herhangi bir bankadan kredi çekip çekmediği ya da çektiği miktarı ödeyip ödemediği hususları ve daha detaylı bilgileri gösteren bir analiz raporudur. Kredi notunuz düşükse bankalar ödeme konusunda zorluk çekeceğinizi düşünebilir ve ihtiyacınızı karşılamayabilir.

Aslında bir bankaya kredi için başvurmadan önce kredi notunuzu sorgulayabilirsinizve düşükse yükseltmeye çalışmak başvurunuzun kabul edilmesi için iyi bir ön hazırlık yapmak demektir. Kredi notu düşük olup kara listeye girmek başvuruların geçersiz olacağı anlamına gelir. Peki, kredi notu nasıl öğrenilir? Kredi notunuzu, bankalarda temsilciler vasıtasıyla öğrenebileceğiniz gibi internet üzerinden başvuru alan siteler aracılığıyla da öğrenebilirsiniz. “Hangikredi.com” adresinden kredi notu sorgulaması yapabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sonucunuz için çağrı alarak bilgilendirilebilir ve nakit desteği alabilirsiniz. Yani kredi durumunuzu ve kara listede olup olmadığınızı öğrenmek için sitedeki ilgili başlığa tıklayabilirsiniz.

Kredi notunuzu öğrendikten sonra bu notla en yüksek ne kadar kredi başvurusunda bulunabileceğinizi de öğrenme imkânına sahipsiniz. Siteye girip üye olarak sayfanızdan bankaları inceleyerek başvuruda bulunabilir ve bankaların kendi aralarında paylaştığı size ait kredi notunu da bir ücret karşılığında öğrenebilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir yerde bilgisayar ya da mobil cihazınızdan siteye girip birkaç işlem sonrasında kredi notunuzu bilecek ve bu doğrultuda hareketle kredi tutarınızı belirleyeceksiniz. Yorulmadan, evraklarla uğraşmadan ve yüksek beklenti içine girmeden kredi isteğinde bulunmanız bu yolla sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Pin It on Pinterest