Kids Marketing Kurucusu Ali Gürak

Kids Marketing pazarlama alanındaki en önemli konuların başında geliyor. Çünkü bu alan çocukların eğlenmesini, öğrenmesini ve gelişimini doğrudan ilgilendiriyor. Günümüzde Türkiye’de ve Dünyada yaşanan bazı gelişmeler ile hayat şartlarının olumsuz yönde etkilenmesi özellikle çocukla ilgili markaların pazarlama ve etkinlik planlarını zora sokuyor. Bu dönemde eğlenceye yönelik çocuk etkinlikleri düzenlemenin olumsuz mesajlara yol açma korkusu pek çok markanın sektördeki hareket özgürlüğünü kısıtlıyor. AG Event kurucusu olan Ali Gürak, markaların çocuklara yönelik eğlenceli etkinlikler düzenleyerek ortamdaki karamsar havayı dağıtmaları konusunda yardımcı oluyor.

Kids Marketing ve çocuk etkinlikleri konusunda guru olarak bilinen Ali Gürak’ın bu alanları 25 seneyi geçen tecrübesi bulunuyor. AG Event bünyesinde görev alan çalışanlarını da pedagoji eğitimi almaları konusunda yönlendiren  Ali Gürak, çocuk gelişimine büyük önem veriyor ve markalar için ailelerin de çocuklarını gönül rahatlığı ile getirebileceği etkinlikler düzenliyor. Bu etkinliklerde çocukların eğlencesi kadar güvenlikleri de ön planda tutuluyor.

Kids Marketing konusundaki tecrübelerini Marketing Türkiye dergisine de aktaran Ali Gürak, çocuk gelişiminde hikâyeye büyük önem verdiği için düzenlediği etkinliklerde de hikâye kurgusunu kullanıyor. Çocukların dikkatinin yetişkinlere göre çok daha çabuk dağıldığının bilincinde olan Gürak, bu etkinliklerde çocukların sevdikleri karakterleri ve ilgilenebilecekleri hikâyeleri bir araya getirerek hem çocukların eğlenceli zaman geçirmelerini sağlıyor hem de markaların iletmek istedikleri mesajları yayabilmeleri için ortam sağlıyor.

Hayal gücünün önemini bilen ve iş hayatında hayal gücünden yüksek oranda faydalanan Ali Gürak, çocukların hem eğlenebilecekleri hem de öğrenebilecekleri etkinlikleri kusursuz bir şekilde planlıyor. Dijitalin öneminin bilincinde olan Gürak, düzenlediği etkinliklerde interaktif ve teknolojik ekipmanlardan da yüksek oranda faydalanıyor. Kendisi de bir baba olan Ali Gürak, kendi çocuğunun zevklerinden ve ilgi alanlarından da feyz alarak tüm çocuklar için en eğlenceli ve öğretici etkinliği hazırlamak konusunda oldukça başarılı bir ortam kurguluyor. Markaların en çok kişiye ulaşmasının hayati önem taşıdığının bilincinde olan Ali Gürak bir markanın düzenlediği etkinlikte dijital kanallardan faydalanarak etkinliğin olabildiğince fazla kişiye yayılmasına ve daha başarılı sonuçlar kazanmasına da büyük önem veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Pin It on Pinterest