Kalite Kontrol

Kalite Kontrol Nedir ve Aşamaları Nelerdir?

Kalite Kontrol Raporu Nedir?

Ürünün 3D taranması ile elde edilen nokta bulutu datası, CAD model ile üst üste oturtularak ölçüsel karşılaştırma yapılır. Bu karşılaştırmadan alınan sonuçlarla 3 boyutlu kalite kontrol raporu elde edilir. CAD model ile ürünün ölçüleri arasındaki fark, yani ürünün gerçek hassasiyet değeri elde edilir. Geleneksel yöntemlere göre çok daha hızlı bir yöntem olan 3D tarama tekniği, ayrıca kullanım kolaylığı da sunmaktadır. Ürünün tamamının taranması yerine, hassas ölçülere sahip olan bir bölgesinin de taranması ve raporlamanın sadece bu bölgede yapılması mümkündür.

Kalite Kontrolün Faydaları

2 ve 3 boyutlu farkları ve referans noktalar arasındaki farkları 3 boyutlu kalite kontrol raporu ile elde edebilirsiniz. Yüzey üzerindeki sapma koordinatlarını görmeniz ve kesit kontrolü yapmanız mümkündür. Yüzey üzerindeki sapmaların renk skalası halindeki farkını (yeşil hatasız, kırmızı hatalı) görebilir, 3 boyutlu modellemede revizyona giderken bu alanlarda düzeltmeler yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Dış sınır eğrilerinin aralarındaki sapmalar, dış sınırın bir düzlem üzerindeki farkı, radüsler (Radius) ve merkezlerinin sapma kontrolleri yapılmaktadır.

3 Boyutlu tarama sonrasında elde edilen nokta bulutu data ile CAD data karşılaştırılmasıyla yapılan kalite kontrol ile kalıp deformasyonlarından fonksiyonellik testlerine kadar tüm evrelerde çözüm oluşturabilir, kullanıcı inisiyatifinden bağımsız olarak ortaya çıkan sapma ve hataların önüne geçilebilir.

Kalite Kontrol raporunu nasıl isteyebilirim? +90 3B Dijital Fabrika’nın 3D tarama, 3 boyutlu kalite kontrol ve 3D modelleme hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Pin It on Pinterest