Kadıköy’de Yaşamanın Avantajları

Kendinize ömürlük bir yaşam alanı arıyorsanız, sokaklarıyla, komşuluk ilişkileriyle, farklı eğlence çeşitleriyle, ulaşım kolaylığı ile size bir evden çok daha fazlasını sunan Kadıköy’deki kiralık dairelere ve satılık dairelere mutlaka bir göz atmalısınız. İster tek yaşayın ister ailenizle ister arkadaşınızla hiç fark etmez, Kadıköy gece gündüz demeden rengarenk bir yelpaze gibi açılarak sizi içine çeker. Anlayacağınız, İstanbul’da yeni bir ev hayalleri kuruyorsanız, bu hayallerinizin tepesine Kadıköy’ü mutlaka yerleştirmelisiniz. Kadıköy’de bir çatı altında olmak neden bu kadar güzel diyorsanız, işte size Kadıköy’de yaşamanın avantajları:

 • Yürümeyi Hatırlarsınız

Kadıköy’de bir yerden bir yere yürümek inanın kolay olmasının yanı sıra oldukça zevkli de. Evinizden çıktığınız an kısa bir yürüme mesafesi sonrasında dilediğiniz kafeye, restorana, bara, çarşıya ulaşabilirsiniz. Anlayacağınız, Kadıköy’de otobüs, minibüs derdini bir kenara bırakır, ayaklarınızın ne işe yaradığını hatırlarsınız.

 • Sanat Semtin İçine İşlemiş

Günden güne beton halini alan İstanbul’da sanatla kucaklaşmış binalar, duvarlar, şairlerin dizeleriyle süslenmiş kaldırımlar bulmak sadece Kadıköy’de mümkündür. Kadıköy’de başınız yere eğik yürürken de yüzünüz güler, gözünüz semalardayken de.

 • Mükemmel Komşular Kazanırsınız

Kadıköy’de ‘Nerede eski komşuluklar?’ serzenişi geçerli sayılmaz. Genç nüfus ile orta yaş ve üstü nüfusun birlikte huzur içinde yaşadığı Kadıköy size tahmin edemeyeceğiniz dostluklar kazandırır.

 • Bitip Tükenmeyen Kafeler, Restoranlar, Barlar

Kadıköy’de yaşayanlar için ‘sıkıldım’ kelimesi yükümlülüğünü yitirir. Evinizden çıktığınızda yürüme mesafesiyle Moda’nın kafelerine, antikacılarına, Kadıköy’ün barlarına gidebilir, dilerseniz sakin bir yemek yiyebilir dilerseniz de sınırsız bir eğlence yaşayabilirsiniz.

 • Yeşilliğe Dair Ne Ararsanız Burada

Canınız o gün herhangi bir kafede kahvenizi yudumlamak yerine yeşillikler üzerine sere serpe yatarken iyot havası mı almak istiyor? Hiç dert değil, bunun için tek yapmanız gereken yine size yürüyüş mesafesinde olan sahile inmek.

 • Tramvay Aşkına

Kadıköy’den Moda’ya giden tramvay size kuru bir nostalji yaşatmakla kalmaz, aynı zamanda gerçek anlamda kısa sürede mükemmel bir ulaşım keyfi de yaşatır. Tramvayda karşılaştığınız diğer yolcular zaten Kadıköy halkının yolcularından oluştuğundan, kısa seyahatinizde iki lafın belini de kırabilirsiniz.

 • Bisikletle Çocukluğunuza Dönün

Hem kim demiş sadece çocuklar bisiklete biner diye? Kadıköy’de yaşadığınız zaman, ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Size özel bisiklet yolları sunan Kadıköy’de herkes pedallılara saygı duyuyor.

 • Eski İstanbul’u İzlemenin Keyfine Varın

Sarayburnu’nu, Galata’yı, Topkapı’yı kısacası ‘karşıyı’ tam da karşıdan izlemek gibisi var mı? Eski İstanbul’u uzaktan izlediğiniz zaman kaosun tek bir harfine bile şahit olamayacaksınız.

 • Alışveriş İçin Marketlere, AVM’lere Tıkılmazsınız

Canınız balık mı çekti? Sebze ya da meyveniz mi bitti? Kütüphanenizde kitap eksikliği mi var? Yoksa tezgahlara sadece şöyle bir bakınmak mı istiyorsunuz? Ne duruyorsunuz, hadi Kadıköy Çarşısı’na. Oyuncaktan tatlıya, balıktan ete, hediyelik eşyadan sebze meyveye, kitaptan müzik aletlerine kadar aklınıza gelebilecek her şeyi Kadıköy Çarşısı’nda bulmanız mümkün.

 • Kültür Mozaiği İle Harmanlanmış Son Kale

“İstanbul demek; farklı dinlerin, kültürlerin buluştuğu nokta demek” cümlesinin artık hükmünü kaybettiğini düşünüyorsanız ve bu eski huzurlu günleri arıyorsanız, Kadıköy sizin için kesinlikle doğru adres. Rum’uyla, Ermeni’siyle, Türk’üyle, Musevi’siyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle, Kürt’üyle, kilisesiyle, camiiyle, sinagoguyla, cemeviyle  hala ayakta duran son kale Kadıköy sizi eski takvim yapraklarıyla buluşturacak.

 • Hayvanseverlik İçinize İşemişse Başka Yerde Yaşayamazsınız

Evinizde köpek ya da kedi ile yaşamıyorsanız,  ama hayvanlardan da ayrı kalamıyorsanız Kadıköy sokakları sizin için biçilmiş kaftan. Kadıköy’de sokak hayvanları için yapılan özel evlerde onlarla ilgilenebilir, hayvan sevginizin günden güne büyümesine şahit olabilirsiniz.

 • Çocuğunuz İçin Güven Dolu Bir Alan

Sadece çocuğunuz için değil aslında Kadıköy sizin için de güvenli, çünkü herkes tanıdık. Bakkalından pastacısına, balıkçısından kasabına kadar size eski mahalle kültürünü yaşatacak olan Kadıköy’de çocuğunuz rahatça gezebilir, o arkadaşlarıyla vakit geçirirken siz de kendinize özel programlar yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Pin It on Pinterest