HTC 10 hakkında detaylı bir yazı var

Bu yıl kendime yeni bir Android telefon almaya karar verdim. Bu doğrultuda 2016’nın öne çıkan telefon modelleriyle ilgili detaylı bir araştırma yaptım ve HTC 10’un yüksek fiyatına rağmen çok beğenildiğini fark ettim. Özelliklerini araştırdığımda gerçekten fiyatının hakkını verdiğine karar verdim diyebilirim. Iphone’a bu kadar para vermeye karşı iken HTC 10 söz konusu olduğunda neden kararın değişti derseniz bilgi için Chip’te HTC 10 hakkında detaylı bir yazı var, sizde oradan inceleyebilirsiniz. Eğer siz de araştırmalar ve deneyimleriniz sonucunda edindiğiniz görüşlerinizi buradan paylaşabilirseniz çok sevinirim. Model yeni olduğu için burada ne kadar görüş paylaşabilirsek o kadar iyi olacaktır. Ben kısaca ne bilgiler edindiğimi burada yazıyorum.

Öncelikle tasarım olarak metal gövdesi ve inceliği ile çok hoşuma gitti. Gri, gümüş ve altın renkleri var ama ben en çok gri olanı beğendim. Metal gövde sayesinde düşme, çarpma gibi durumlara çok dayanıklı.

Snapdragon 820 işlemcisi ve 4 gb ram’i ile az güç harcaması ve az ısınması benim için çok önemli. Aynı şekilde quick charge 3.0 teknolojisi ve usb type c özellikleri gelmiş. Bataryanın yarım saatte %50 dolduğu söyleniyor. Hızlı şarj da Android telefonları tercih etmemizdeki en önemli sebeplerden biri, HTC 10 ise Androidler arasında bu konuda en öne çıkan telefon gibi görünüyor.

Performansı etkileyen diğer önemli etkenlerden biri de oyunlar. Boost+ özelliği sayesinde HTC 10 oyun oynarken performans kaybının engellenmesini sağlıyor.

Yeni kamerası 12 megapiksel, yani fotoğraf çekmek için alabileceğiniz en iyi telefonlardan biri. Ayrıca ön kamerasındaki optik görüntü sabitleme özelliğine sahip ilk telefon olarak video çekimi için de ideal bir model gibi görünüyor.

Aynı şekilde boomsound hoparlörü ile ses kalitesi çok iyi. Telefonun yanında verilen kulaklıkların da yine kalite olarak diğer telefonlardan çok daha iyi olduğu söyleniyor.

Benim ilk bakışta edindiğim bilgiler bunlar. Bu yıl telefon almak isteyenler için en iyi seçenekler arasında görünüyor HTC 10. Siz de bu modelle ilgili görüşlerinizi buradan paylaşabilirseniz karar vermek için çok yardımı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Pin It on Pinterest