Güzel Bir Uyku Için Tıklayın

1974 yılından beri “güzel bir gün geceden başlar” sloganıyla dünyaya kaliteli uyku vaat eden Yatsan, yatak üretimi konusunda gösterdiği mükemmelliyetçiliği internet sitesini hazırlarken de göstermiş görünüyor.

Alıcının tüm isteklerine cevap veren kapsamlı bir katalog olarak nitelendirilebilecek sitede, Yatsan ürünleri kategorilere ayrılmış bir biçimde sergileniyor. Kategoriler kendi içlerinde ürün başlıklarına ayrılıyor ve her ürün başlığında, ürünle ilgili kısa açıklayıcı yazılar, fotoğraflar yer alıyor. Alıcı, istediği ürün ile ilgili merak ettiği tüm bilgilere ürün başlığına tıklayarak ulaşabiliyor, hangi mağazadan hangi fiyata alabileceğini tek bir tıkla öğrenebiliyor.

Örneğin, ana sayfanın üst kısmında görülen kategoriler arasından “Yatak Setleri” kategorisini seçelim. Her zevke ve alışkanlığa hitap eden yatak setleri arasından, “Violette” seti dikkatimizi çekmiş olsun. Beğendiğimiz yatak setinin fotoğrafına tıkladığımızda, setin içerikleri, kullanılan malzemeler ve seçeneklerle ilgili bilgilerin yer aldığı bir sayfaya yönlendiriliyoruz. Öğrendiğimize göre, yatak setimizi 100’ün üstünde renk seçeneği arasından, istediğimiz kumaş türüyle sipariş edebiliyoruz. Açıklama yazısının üst tarafında yer alan fiyat listesine tıkladığımızda ise sete 1660 tl ile 2270tl arasında bir fiyata sahip olabileceğimizi öğreniyor, ayrıca Etiler Yatsan şubesinde ürünün bulunduğunu görebiliyoruz. Böylece uzun telefon konuşmalarından kurtuluyor, günlerce gezmeye gerek kalmadan istediğimiz ürünle ilgili dilediğimiz bilgiye ulaşabiliyoruz.

Sitesinde, ürünlerde hangi malzemelerin kullanıldığını da açıklayan Yatsan, bu malzemelerin özelliklerini anlatmakdan da geri kalmıyor. Her gün kullanılan, dolayısıyla hayatlarımızda önemli bir yere sahip olan uyku ürünlerinin hangi malzemelerden yapıldığını bilmek, tüketicinin kafasındaki soru işaretlerini gidermekte oldukça etkili bir rol üstleniyor. Her reklamda duyduğumuz, her gün karşılaştığımız ama özelliklerini bilmediğimiz malzemelerle ilgili yayınlanan yazılar, ihtiyaçlarımıza en uygun ürünü bulmamıza yardım ediyor. Örneğin, bambunun yatakta kullanılması durumunda bu özel bitkinin doğal klima görevi gördüğünü ve nem oranını azaltarak bakteri oluşumunu engellediğini öğrenebiliyoruz.

Tüm bunları yanı sıra Yatsan’ın tarihine de önemli bir yer veren site, tüketicinin markaya olan güvenini arttırıyor ve siteye üye olmanız durumunda faydalanabileceğiniz ayrıcalıklar sunarak memnuniyet seviyesini çok yukarılara çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Pin It on Pinterest