Gamyun.Net

İNTERNETTE ONLINE OYUN OYNAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ…

Özellikle yaz aylarında, ders çalışmanın zorunlu olmadığı, bir işte çalışanların ise tatil yaptıkları dönemlerde kullanıcıları yoğunlaşan internet üzerinden online oynanan oyun siteleri bugünkü konumuz…

İnternetten online oynanan oyunların kullanıcılarının 2010-2015 yılları arasında %75 artacağı tahmin ediliyor. 2015 yılında ise bu pazarın dünyada 10 milyar $ olması bekleniyor. Dolayısıyla pazar çok büyük ve her açıdan iştah kabartıcı. Tabii bu rakamlara görsel oyunlar da dahil. Ancak bu tip oyunlarda bir süre sonra mutlaka para harcayarak bir şeyler satın almanız gerekiyor, ya da en iyi ihtimalle arkadaşlarınızın yardımına muhtaç kalıyorsunuz. Peki internetten okey oynamaya ne dersiniz ya da tavla? Hem de bir arkadaşa ihtiyaç duymadan, Türkiyenin hatta dünyanın çeşitli bölgelerinden hiç tanımadığınız insanlarla?

Size şimdi bahsedeceğimiz site bu tip kağıt ve taş oyunları konusunda uzman ve çok deneyimli bir site. Hem de %100 Türk sermayesi ile kurulmuş: “gamyun” oyun sitesi… İnternet adresi ise; http://www.gamyun.net .

Gamyun.net, 1999 yılında Türkiye’de yazılım sektöründe faaliyet gösteren iki girişimci tarafından kurulmuş. Üyelerinin %70 i Türkiyeden, % 30 u ise dünyanın çeşitli bölgelerinden. Bugünlerde tatilin de başlamasıyla 18 yaş altının online oyun sitelerini yoğunlukla kullandığı düşünülürse, bu durumda aileler için önemli olan faktör; sitenin güvenirliliği…

 

İşte gamyun.net , bu konuda diğer oyun sitelerinin önüne geçiyor. Kendi geliştirdikleri güvenlik uygulamaları ile küfürsüz, yasal bir oyun mecrası sunuyor kullanıcılarına. Site her ne kadar gelirini reklamlardan kazansa da, illegal reklam da kabul etmiyor.

Ayrıca gamyun.net ‘de ücretli oyun oynanması da kesinlikle yasak. Ancak belli bir süre sitede oyun oynarsanız bazı haklar elde edebiliyorsunuz ve yükselebiliyorsunuz.

Gamyun’da oynanan oyunlar çok çeşitli… Kullanıcılarının en çok tercih ettiği oyunlar arasında ilk sırada 101 var. Bunu banko ve okey takip ediyor. Ancak tabii ki oyunlar bunlarla sınırlı değil. Batak, kelime oyunları, ihale, dama, bilardo, 3 top, briç, kastet, satranç, king, tavla, domino, pis yedili hatta pişti bile var.

Evde yalnız kaldığınızda bir bilgisayar ve bir internet bağlantısı size yeni dünyalar açabilir, yeni arkadaşlıklar kazandırabilir. Dikkat etmeniz gereken konu; güvenli bir online oyun sitesinde oynamak ve kendinizi çok kaptırmadan, başka aktivitelere de zaman ayırmak… İyi eğlenceler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Pin It on Pinterest