Endüstriyel Ekranlar

RESTORANINIZDA LED TV YERİNE ENDÜSTRİYEL EKRAN KULLANMAYA NE DERSİNİZ?

Restoranlarda ya da AVM’lerde bulunan fast foodlarda, yemek seçimi yaparken baktığınız ekranın bir LCD TV olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Bu ekranlar, profesyonel ortamlarda kullanılan “endüstriyel ekran” lardır.

Endüstriyel ekranlar, aslında bir “digital signage” uygulaması, digital signage ise kelime anlamı olarak dijital yansıma demek. Yani bir nevi digital tabela olarak tanımlanabilir. Digital signage, teknoloji olarak LCD, LED ve projeksiyon sistemlerini kullanır ve izleyicilerine dijital görüntüler, video, medya akışı ve bilgi sunar. Özellikle kamusal alanlarda, restoranlarda, müzelerde, stadyumlarda, otellerde, ulaşım sistemlerinde, perakende mağazalarda ve kurumsal binalarda bu sistem artık çok sık kullanılıyor. Digital signage pazarının tüm dünyada, 2020 yılında 24 milyar $ a ulaşması bekleniyor.

Endüstriyel ekranların işleyiş sistemini de aynı mantıkla tanımlarsak; “tek bir ekran üzerinden içerik görüntüleme” diyebiliriz. En önemli özelliği ise, tek bir merkezden yönetilebilmeleri, sizin dışınızda kimsenin bu ekranlara müdahale edememesi. Yani bir bilgisayardan girdiğiniz içerik, bu bilgisayara bağlı olan tüm endüstriyel ekranlara sizin istediğiniz biçimde dağılıyor.

 

Özellikle AVM içi restoranlarda ve fast foodlarda sıklıkla kullanılan bu ekranlar, afişlerinizi, fiyatlarınızı, ürünlerinizi, menülerinizi kolaylıkla müşterilere aktarma fırsatı sunar ve dilediğiniz ekranda anında fiyat ve menü değişikliği yapmanıza izin verir. LCD ekranlara göre fiyatları yaklaşık %40 daha pahalı olsa da, çok daha uzun çalışmalar için uygun olan bu ekranlar, önü cam korumalı özel tasarlanmış ünitelerin içine yerleştirildiklerinden, dış etkenlere ve kırılmalara karşı korumalıdır. Ayrıca yatay veya dikey olarak kullanılabilir ve çözünürlükleri de çok yüksektir.

Restoranınızda endüstriyel ekranlar kullanmaya karar verdiğinizde, bir çözüm ortağınız olsun isterseniz; Genr8 Digital Medya Solutions sizin aradığınız adres olabilir.

Genr8 Digital Medya, 2012 yılında kurulmuş çok genç bir firma olmasına rağmen, misyonunu AR-GE üzerine kurduğu için sektördeki benzerlerine göre farklılaşmayı ve bir teknoloji şirketi olmayı seçmiş ve bu çalışmalarıyla müşterilerine teknoloji satabilir hale gelmiş bir firma.

Boyutları 10 “ den 105” e kadar değişen endüstriyel ekranlar sayesinde, restoranınızda tüm menüyü ekrana taşımanızın yanı sıra isterseniz yemeğin mutfakta nasıl hazırlandığını da müşterilerinize gösterebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Pin It on Pinterest