Baba Eğitimi

Günümüzde annelerin “çocuk da yaparım kariyer de” sloganının yaygınlaşmasıyla ve ekonomik hayatta daha etkin rol almalarıyla beraber babalara daha çok iş düştüğünü biliyoruz. Bir annenin bebeğine sunabileceği özveri tabiiki başka hiçbir ebeveynin ya da aile büyüğünün veremeyeceği yoğunlukta olmaktadır. Ancak aile kavramı ve “biz” olmaktan bahsediyorsak aynı hayatı paylaşırken hem anne hem de babaya aynı oranda sorumluluk düşmektedir. Ayrıca oransal olarak kadınların yüzde yirmisi gebelik sonrasında duygusal olarak pek çok ruhsal duygu durum bozuklukları yaşayabilmekteler. İşte bütün bu veriler Cental Hospital ailesine artık daha bilinçli babalar yetiştirilmesi gerektiği fikrini vermiş.

Bunun yanında anne kadar olmasa da baba adayının da doğum öncesi ve sonrasında psikolojik problemlerle savaşmak zorunda kaldığını da söyleyebiliriz. Her on babadan biri; sorumluluk duygusunun artması, bu süreçte eşiyle olan ilişkisinin değişmesi, evin kurallarının bebeğin durumuna göre yeniden düzenlenmesi sebebiyle psikolojik sorunlar yaşayabilmektedir.

Central Hospital sağlık grubu, modern hayatta baba eğitimi konusunun altını çiziyor ve değerli baba adaylarına pek çok konuda yardımcı olmak istiyor. Konusunda uzman kadrosuyla birlikte her ay otuz kişilik sınıflarda bebeğinizi fizyolojik olarak sizlere tanıtıyor, sizin değişen şartlara uyum sağlamanız adına psikolojinizi hazırlıyor, bebeğinizin altının değiştirilmesinden banyo yaptırılmasına, beslenmesinden gazının çıkarılmasına ve göbek bakımına kadar uygulamalı dersleriyle eşinize verebileceğiniz desteği maksimize etmeye çalışıyor.

Bir babanın sadece emzirme dışında bebeğine her konuda yardımcı olabileceği ve onunla daha farklı bir bağ kurabileceğinin bilincine varması bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir yer tutmakta. Central Hospital, Uzman psikolog ve bebek bakım hemşireleriyle birlikte değerli baba adaylarını bu keyifli yolculuğa davet ediyor. Uygulamalı derslerde maket bebekler üzerinde doğruları ve yanlışları kendiniz pratik ederek öğreniyor ve eşinize de güzel bir doğum öncesi sürprizi yapmış oluyorsunuz.

Her ay belirli tarihlerde yapılan eğitimlere katılmak için, Central Hospital baba eğitimi takvimine ulaşarak sizin için en uygun tarihi belirleyip randevunuzu alabiliyorsunuz. Baba adayları olarak, yeni katılacağınız renkli ve hareketli dünyaya en iyi şekilde adapte olmak için bu özel kurslardan ücretsiz yararlanabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Pin It on Pinterest