Cuma , 23 Haziran 2017
Son Dakika Haberler

Android Gitti Kit Kat Geldi


Google mobil işletim sistemi Android’in sürümlerine sebepsiz bir şekilde abur cubur isimleri takmayı adet edinmişti. Bu alışkanlık döndü dolaştı ve Google’a para olarak döndü. Andorid ve Chrome’un direktörü Sundar Pichai, yeni Android 4.4′ün isminin Kit Kat olacağını açıkladı.

Evet, bildimiz gofret Kit Kat.Duyurunun ardından, Google’ın Silikon Vadisi’ndeki merkezinin bahçesine Android 4.4 Kit Kat’ın heykeli yerleştirildi. Diğer Android sürümlerinin heykelleri de yine burada bulunuyor.Pinchai duyuruyu Uzak Doğu seyahatinin ardından açıkladı.

Kendisi seyahatteyken, aktive edilen Android’li cihaz sayısı da 1 milyarı geçti. Pinchai bu dev kilometre taşı için kullanıcılardan, üreticilere kadar herkese teşekkür etti.Pinchai Android 4.4 Kit Kat konusunda da şöyle söyledi: “Asya’dan döndüğümde bu adam (heykeli gösterek) burada beni bekliyordu.

Yeni #AndroidKitKat heykelini çok beğendim ve yeni versiyonu yayınlamak için sabırsızlanıyorum. Bu en tatlı şekerleme, ayrıca ekip olarak bizim favorimiz.”Kaynak: Akşam

Bir yorum

  1. teşekkürler güzel bir paylaşım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*